4 Tüm Sonuçlar

Detayları Gör
Genel

Gökbük Kanyonu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Antalya'nın Finike ilçesinde bulunan Gökbük Kanyonu 4 kilometre uzunluğa ve 300 metre derinlige sahiptir. Doğa tutkunlarının mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Finike merkezinden Elmalı yönüne doğru yaklaşık 20 km giderek kanyona ulaşabilirsiniz.

Haritada Göster
  • Kapalı
  • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gelidonya Feneri (Antalya)

Antalya, Türkiye

Gelidonya Feneri Nerede? Adrasan ve Karaöz Beldesi‘nin ortasında kalan Gelidonya Feneri şehir olarak Antalya tarafında kalıyor diyebiliriz. Buranın özelliği 227 metre yükseklikte yer aldığı için Türkiye’nin en yüksek konumdaki tek feneri olma özelliğini taşıyor. Tabiki bu denli yükseklik enfes bir manzara sunuyor ziyaretçilerine. Gelidonya Burnu ve karşısındaki adalar, Likya denizcilik tarihinde ve coğrafyasında çok önemli bir yere sahipmiş. Ve bu kısım ters akıntılarından dolayı da Antalya’nın en tehlikeli bölgesi. Antik dönem teknolojisi ile tabiki burnu geçmek oldukça zormuş. Bu çetin akıntılar karşısında sayısız gemi karaya sürüklenerek batmış ve adeta burayı su altı mezarlığına çevirmiş. Araç yürüyüş yoluna kadar gitmekte. Yönlendirme levhalarını takip ederek yürüyüş yapacağınız yere kadar gidebilirsiniz. Tahmini 45 dk dik çıkışları takip edin küçük yönlendirmeler mevcut yanınıza su almayı unutmayın etrafınızda veya gelidonya fenerinde su temin edebileceğiniz bir çeşme mevcut değil.

Haritada Göster
  • Kapalı
  • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çınarsuyu Tabiat Parkı (Ordu)

Ordu, Türkiye

Sahanın ana kaynak değeri ormanlık alan, bitki örtüsü ve denizin bir bütünlük oluşturmasıdır. Ünye ilçesi sınırları içerisinde bulunan 2003 yılında A Tipi Mesire Yeri olarak tescil edilen Çınarsuyu Mesire Yeri 11/07/2011 tarih ve 903 sayılı  Çevre ve Orman Bakanı Olurları ile Çınarsuyu Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Tabiat Parkı Ordu-Samsun karayolu üzerinde Ünye ilçe merkezine 10 km mesafede, deniz kenarında 0-4 m rakımlar arasında yer almaktadır. Tabiat parkı içerisinde 8 adet bungalow, 1 adet Kır Gazinosu, 1 adet 4+4 WC, 1 adet 2+2 WC, 2 adet 2 musluklu çeşme, 1 adet 3 musluklu çeşme, 1 adet Bekçi Binası, 1 adet İdare Binası bulunmaktadır. Tabiat Parkı ilçe merkezine yakın olması , kolay ulaşılır olması, deniz ve orman havasının birlikte yaşanabilmesi ve konaklama ünitelerinin olması sebebiyle çok caziptir.

Haritada Göster
  • Kapalı
  • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kartaltepe Tabiat Parkı (Tekirdağ)

Tekirdağ, Türkiye

Istanbula yakın, muhtesem başdöndürücü yukseklikte Marmara denizini seyredebileceğiniz bir seyir noktasi. Yolu virajli ama kesinlikle değecek bir manzaraya sahip.  Yamac paraşütü yapanlari seyredebileceğiniz , cesaret ederseniz yapabileceğiniz biryer

Haritada Göster
  • Kapalı
  • Yorum 0 Yorum 0.0

Sign In