Nikolaos Anıt Müzesi - Yayınlayan Listeleo

(0 Değerlendirme)
501 kez görüntülendi.

Nikolaos Anıt Müzesi

Nikolaos Anıt Müzesi, Demre ilçesinde yer alan bir müzedir. Bu müze, Demre ve çevresinde bulunan tarihi yerleri ve Demre tarihini sergiler. Nikolaos Anıt Müzesi, Demre'nin tarihi ve kültürel mirasını koruma amacıyla kurulmuştur ve ziyaretçilere Demre'nin tarihini anlatan etkinlikler düzenler.

Nikolaos Anıt Müzesi, Demre'deki tarihi yerleri ve Demre tarihini sergileyen birçok sergiye ev sahipliği yapar. Müze, ayrıca Demre'da bulunan tarihi yerlerin fotoğraflarını ve diğer tarihi eserleri sergiler. Nikolaos Anıt Müzesi, Demre'daki tarihi yerlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli bir rol oynar.

Nikolaos Anıt Müzesi, Demre'deki tarihi yerleri ve Demre tarihini merak eden ziyaretçilere keyifli bir deneyim sunar. Eğer Demre'da bulunuyorsanız ve Demre tarihini ve kültürünü keşfetmek istiyorsanız, Nikolaos Anıt Müzesi'ni ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Aziz Nikolaos Müzesi Hakkında;

İS 3'üncü yüzyılın ikinci yarısında Patara’da doğup Myra’da piskoposluk yapmış olan Aziz Nikolaos’ın saygın dini kişiliği, öldükten sonra aziz mertebesine ulaşmasını sağlamış, başta eski Rusya Çarlığı olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinin en popüler azizi olmuştur. Almanya’nın Freiburg, İtalya’nın Bari ve Napoli kentleri ile tüm Sicilya adasında özel saygı duyulan Aziz Nikolaos, Hollanda ve İngiliz dillerinde Santa Klaus olarak tanınmış, bunlar sayesinde Amerika’da da sevilerek New York’u koruyan azizlerden biri sayılmıştır. Avrupa’nın kuzey ülkelerinde çocukların koruyucusu ve sevindiricisi Noel Baba geleneği Aziz Nikolaos inancıyla bütünleştirilerek yarı dini ve çok popüler efsanevi bir tipin yaratılmasına sebep olmuştur. Bu tipin kökünün kuzey ülkelerinin çok eski inançlarından alındığı, Noel Baba’nın geyikler tarafından çekilen bir kızakla dolaşmasından anlaşılır. Hâlbuki gerçek Myralı Aziz Nikolaos’ın yaşadığı yerler hiç kar görmeyen Akdeniz kıyılarıdır. Onun zor durumda olan çocukları koruyucu kişiliği, Noel geceleri hediyeler getirdiğine inanılan sempatik bir ihtiyara dönüşmüştür.

Kaynak: "Noel Baba Müzesi", Dünden Bugüne Antalya II. Cilt, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (2012)
...............................................................
..............................................................Nikolaos Anıt Müzesine Nasıl Gidilir?

Nikolaos Anıt Müzesi, Demre ilçesinde yer alır ve Antalya şehir merkezine yaklaşık 110 kilometre uzaklıktadır. Demre'ye nasıl gidileceği, seyahat edilecek yolun mesafesi ve zamanı gibi faktörlere göre değişebilir. Aşağıda Demre'ye nasıl gidilebileceğine dair bazı öneriler bulabilirsiniz:

 1. Otobüs ile: Antalya otobüs terminalinden Demre'ye giden otobüsler mevcuttur. Bu otobüsler, Antalya şehir merkezinden Demre'ye gider ve Demre'ye varış süresi yaklaşık 2 saattir.

 2.Taksi ile: Antalya şehir merkezinden Demre'ye taksi ile seyahat edebilirsiniz. Bu seyahat, yaklaşık 2 saat sürer ve taksi ücreti, mesafeye ve seyahat zamanına göre değişebilir.

 3. Kiralık araç ile: Antalya şehir merkezinden Demre'ye kiralık araç ile seyahat edebilirsiniz. Bu seyahat, yaklaşık 2 saat saattir.


Noel Baba Kilisesi Giriş Ücreti 2023
Nikolaos Anıt Müzesi. Giriş Ücreti : 125 TL - Durum: AÇIK/ Restorasyon ve çevre düzenlemesi sebebi ile 5 ve 6 etap bölümleri kapalıdır.

Sesli Rehber Hizmeti Bulunmaktadır. 40 TL

St Nicholas Kilisesi müze kart geçerli mi?

Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi sabah saat 08.00'de açılmaktadır. Müzekart geçerlidir. Müzeye giriş ücretlidir.

Hizmetler

Etiketler

Değerlendirmeler - 0

Yorum yapmak için giriş yapmalısın...

Hava Durumu :

Lokasyon / İletişim :

Yayınlayan :