Saklıkent Şelalesi - Yayınlayan Listeleo

(0 Değerlendirme)
197 kez görüntülendi.

Saklıkent Şelalesi

Saklıkent Şelalesi / Yığılca / Düzce

Yığılca sınırları içindeki Yağcılar köyünde bulunan Saklıkent Şelalesi, Yedigöller yolu güzergahında, Düzce’ye 45 km, Yığılca İlçesine 5 km mesafededir.

Yedigöller Milli Parkı’na 35 km mesafede bulunması sebebi ile de bölgenin önemli destinasyon ayaklarından biridir. İlçenin ortasından geçen Melen Çayından akan sular Hasanlar Barajını oluşturmaktadır.

Arkadaşlarınızla birlikte buraya gelip çayınızı, kahvenizi yudumlayarak şelalenin sesini dinleyebilirsiniz. Şelalenin çevresi yürüyüş ve trekking için uygundur.

Burada mesire alanı bulunduğu için peknik ve mangal yapabilirsiniz. Dilerseniz alabalık tesislerinde yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Şelaleyi ahşap çatılı seyir teraslarından seyretmeniz mümkün. 

Çadır kampı kurarak doğayla iç içe bir kaç gün geçirebilirsiniz. Haftasonlarınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz mükemmel bir dinlence rotasıdır.Buraya gelmişken Yedigöller Milli Park içindeki bütün gölleri görebilirsiniz.

Bölge özellikle kaya tırmanışı aktiviteleri için uygun olup, bölgenin kendine has yeşil dokusuyla da dikkat çekmektedir.

⚠️Otopark ucreti 39 TL, kanyona giriş ise tam 16 TL, ögrenci ücreti 6,5 TL'dir.


Hizmetler

  • Otopark

Etiketler

Değerlendirmeler - 0

Yorum yapmak için giriş yapmalısın...

Hava Durumu :

Lokasyon / İletişim :

    Yayınlayan :