Pürenli Yaylası - Yayınlayan Listeleo

(0 Değerlendirme)
225 kez görüntülendi.

Pürenli Yaylası

Pürenli Yaylası / Mudurnu / Bolu

Püren Yaylası, uzun yıllar Bolu il sınırlarında yer almakla birlikte, 9 Aralık 1999 yılında Düzce’nin Bolu ilinden ayrılarak il statüsü kazanmasıyla birlikte günümüzde Düzce ilinde bulunuyor. Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı şirin ve beğenilen bir yayladır.

Yaylaya 2 ulaşım yolu var. İstanbul istikameti üzerinden giderken Akyazı'dan otobandan ayrılıp Taşkesti üzerinden, diğeri ise Düzce üzerinden. İki yol da oldukça keyifli. İstanbul'dan 217 km, Taşkesti 'den sonra asfalttan ayrılıp 14 km orman yolunda çıkılarak ulaşılıyor.

Pürenli Yaylası, doğanın coşkusunun renk cümbüşüyle kaynaştığı, su seslerinin kuş seslerine karıştığı bir yaylalar bütünüdür. Yemyeşil çimenlerle kaplı yaylanın tabii ve şirin bir de göleti bulunmaktadır.

Çadır kampı, doğa yürüyüşü ve fotoğraf meraklılarının uğrak yeri haline gelen Pürenli Yaylası, Abant Milli Parkı, Odayeri Yaylası, Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı ve Kardüz Yaylasına ulaşım imkânı ile de İlimizin önemli destinasyon ayaklarından biridir.

Yaylada bulunan farklı mimari özellikler taşıyan yayla evleri ve bu evlerin önündeki küçük gölet son derece ilgi çekiyor.

İsterseniz 4 km uzaklığındaki Balıklı Yaylasına da uğrayabilirsiniz.

⚠️Yaban hayatı bakımından da oldukça elverişli tabiat koşullarına sahiptir. Geyik, tilki, yaban domuzu, ayı, çakal ve karaca gibi vahşi yaşamın değerli canlılarını orman içlerine yürüyüş yapmanız halinde görme şansını yakalayabilirsiniz.

⚠️Pürenli Yaylası ortasında küçük, şirin bir gölü olan, çevresinde birçok arabanın park ettiği büyük bir düzlük alanı olan ve etrafı köy evleri ile kaplı bir bölge. “Burada çadır kurmak ve kamp yapmak yasaktır” uyarısı bulunmaktadır.

⚠️Herhangi bir giriş ücreti uygulamamaktadır.

Pürenli Yaylası İstanbul arası kaç km?

Pürenli Yaylası ile İstanbul arası yaklaşık 380 km mesafededir.

Pürenli Yaylası Kamp yasak mı?

Pürenli Yaylası için genel bir yasağı belirlemek zordur, ancak çoğu yerde kamp yapmak öncelikle çevre koruma amaçlarıyla sınırlandırılabilir veya yasaklanabilir. Bu nedenle, Pürenli Yaylası için geçerli olan kuralları ve yasakları kesin olarak belirlemek için yerel yetkililerle iletişime geçmeniz önerilir.

Pürenli Yaylası telefon çekiyor mu?

Pürenli Yaylası'nın bölgesindeki telefon sinyali durumu, şehrin büyüklüğüne, operatörlerin yayılımına ve çeşitli diğer faktörlere göre değişebilir. Genel olarak, dağlık ve uzak bölgelerde telefon sinyali daha zayıf olabilir. Eğer Pürenli Yaylası'nda telefon sinyalini oldukça düşüktür bazı yerlerde çekmeyebilir.

Hizmetler

Etiketler

Değerlendirmeler - 0

Yorum yapmak için giriş yapmalısın...

Hava Durumu :

Lokasyon / İletişim :

    Yayınlayan :